Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon RSMU Kontakty z pasterzami archidiecezji i opieka duszpasterska

Co roku w okresie Bożego Narodzenia Rodzina Gdańska organizuje spotkanie opłatkowe, na które zaprasza również osoby spoza Rodziny. Swoją obecnością na tych spotkaniach zaszczycili nas także księża biskupi naszej diecezji. I tak: ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski (r. 2000 i 2004), Ks. Biskup Zygmunt Pawłowicz (r. 2002), ks. Biskup Ryszard Kasyna (r. 2006).

W roku 2006 Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej obchodziła 70-lecie swojego powstania. Uroczyste spotkanie z zaproszonymi gośćmi odbyło się 29 maja 2006 w kościele i w do­mu parafialnym parafii pw. Ducha Świętego u Księży Misjonarzy w Sopocie.

Ośrodek Gdański liczy obecnie 40 osób po ślubach i 2 osoby przygo­towu­jące się w grupie formacyjnej do ślubów. Przez wiele lat grupa spotykała się  w kaplicy i domu księży Pallotynów w Gdańsku przy kościele św. Elżbiety.  Opiekę duszpasterską pełnił przez wiele lat, dojeżdżając, ks. Józef Zwiefka, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a przez ostatnich kilka lat ks. Adam Littwitz, który jednak od roku 2009 roku służy Polakom na Ukrainie. Od 2008 roku korzystamy z gościnności proboszcza parafii p.w. św. Stanisława B. i M. w Gdańsku-Wrzeszczu, a od 2009 r. kapłani tej parafii służą nam posługą duszpasterską.

Ks. Adam Littwitz i śp. ks. proboszcz An­drzej Rurarz w klubie domu kateche­tycz­nego (rok 2009)

 

powrót do strony głównej RSMU