Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon RSMU Poczatek i źródła duchowości Rodziny w Polsce

Rodzina istnieje od roku 1936. Gromadzi kapłanów, małżeństwa, osoby samotne, młodzież – osoby ży­ją­ce w swoich środowiskach, które pełniąc różne funkcje i zadania, wynikające z ich obowiązku stanu, realizują jednocześnie cele wynikające z powołania do RSMU.

Duchowość Rodziny została przekazana Ludmile Krakowieckiej (dr filozofii i mgr prawa, docent, kierow­nik Katedry Historii Medycyny AM w Poznaniu, ur. 1900r, zm. 1971) a zawarta jest w tzw. Dialogach. Dialogi – zawierają świadectwa życia wewnętrznego założycielki i są podobne do pism św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. siostry Faustyny. Pan Jezus stopniowo objaśniał Założycielce nową dro­gę życia duchowego i przygotowywał ją do kierowania Wspólnotą. Dialogi uzyskały imprimatur władzy koś­cielnej.

Od 22 listopada 1996r RSMU ma osobowość prawną kościelną i świecką w archidiecezji poznańskiej.  W związku ze wzrostem liczebnym członków Rodziny, rozsianych po całej Polsce, w szeregu diecezji członkowie Rodziny planują rozpoczęcie starań o umocowanie prawne we własnych diecezjach, by w ten sposób zacieśnić współpracę z kościołem lokalnym. Tak powstałe ośrodki diecezjalne będą mogły mieć różne umocowania prawne i będą związane ze sobą wspólną duchowością i zasadami życia.

 

powrót do strony głównej RSMU