Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon 21 Niedziela Zwykła - 26-08-2018

1. W dzisiejszą  niedzielę przypada Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna Patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. . Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

2. Po Sumie o godz. 1230 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wspólnego nabożeństwa o godz. 1730 na które zapraszamy serdecznie wspólnotę parafialną.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
-
w poniedziałek, wspomnienie św. Moniki,
- we wtorek, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,- w środę, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
- w sobotę, obchodzimy I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki” o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. O godz. 1100 w kaplicy Bł. Bronisława odbędzie się czuwanie pierwszo-sobotnie, na które zaprasza Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

4. W sobotę, 1 września, w 79 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, zapraszamy na Mszę św. w intencji pomordowanych i poległych w obronie Ojczyzny, o godz. 1800,  jak również do wspólnej modlitwy przy pomniku Błogosławionego Ks. Bronisława o godz. 1900.

5. Za tydzień, w niedzielę wymiana tajemnic wspólnoty Żywego Różańca o g. 1730.

6. W przyszły poniedziałek rozpoczyna się  nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy ten czas z naszym najlepszym Nauczycielem Jezusem Chrystusem. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież codziennie o godz. 700, 800 i 1800 . Na Msze św. rozpoczynające nowy rok szkolny 2018/2019 pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców w poniedziałek, 3 września o godz. 800 Msza św. dla ZSGH i szkół średnich,  o 900 dla Sz. Podst. Nr 49, o 1000
w kaplicy dla Szkół Magellanum. We wtorek o godz. 9 dla Sz. Post. Nr 24.

7. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100. Intencje mszalne  na I kwartał 2019 r. przyjmować będziemy od 03 września br. w biurze parafialnym.

8. Prasę  katolicką można nabywać w zakrystii. Jest nasza wrześniowa „Skałka”. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.

9. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Genowefa Babul, lat 96,
† Mieczysław Penkowski, lat 93,
† Maria Kopacz, lat 67.

Wieczny odpoczynek…

 

PostHeaderIcon 20 Niedziela Zwykła – 19-08-2018

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego zaproszenia naszego Zbawiciela.

2. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
-
w poniedziałek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
- we wtorek, wspomnienie św. Piusa X, papieża,
- w środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
- w piątek, święto św. Bartłomieja, Apostoła,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 "Godzinki" o Niepokalanym Poczęciu NMP,

- w przyszłą niedzielę, uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

4. Przed tygodniem, delegacja naszej parafii, odebrała w Bazylice Mariackiej Certyfikat Nabycia Gwiazdy Donatora, który jest zawieszony obok ołtarza Matki Bożej. Dar naszej parafii jest unikatową cegiełką zakupioną w ramach akcji „Pokolenia dla Bazyliki” i wspomaga renowację Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. „Bóg zapłać!”

5. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

6. Za tydzień po Sumie o godz. 1230 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wspólnego nabożeństwa o godz. 1730 na które zapraszamy serdecznie wspólnotę parafialną.

7. Mija już druga dekada miesiąca trzeźwości. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu - sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz  nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk
o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną  Górę. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia.

8. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100. Natomiast "Klub Fides" oraz kiosk parafialny będą nieczynne.

9. Prasę  katolicką można nabywać w zakrystii. Jest nasza wakacyjna „Skałka”. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.

10. Ostatnio odszedł do wieczności:

† Roman Affelt, lat 63.   Wieczny odpoczynek…

 

PostHeaderIcon 19 Niedziela Zwykła - 12-08-2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. Dziś zbiórka na tacę przeznaczona jest  na rozpoczęte prace remontowe przy osuszaniu fundamentów i ocieplaniu kościoła. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Do zakrystii i do biura parafialnego zapraszamy indywidualnych ofiarodawców na ten cel.

3. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, święto Rocznicy poświęcenia Kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie,
- w środę, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Tego dnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - „cudu nad Wisłą” - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
- w piątek, wspomnienie św. Jacka, prezbitera,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 "Godzinki" o Niepokalanym Poczęciu NM Panny.

5. Jutro zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 2000 rozpocznie się procesję różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6. W poniedziałek przypada dzień urodzin Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. O Dostojnym Jubilacie pamiętajmy w naszych modlitwach.

7. W stulecie odzyskania niepodległości oraz w 96. rocznicę powstania Klubu Sportowego „Gedania” Komitet Społeczny „Gedania - STOP bezprawiu na historycznych terenach” oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego zapraszają serdecznie wszystkich Parafian w Ur. Wniebowzięcia NMP w środę 15 sierpnia o godz. 1200 na uroczyste złożenia kwiatów pod pomnikiem pomordowanych „Gedanistów” na terenie dawnego stadionu Klubu Sportowego „Gedania”. Zbiórka uczestników o godz. 1140 przed budynkiem plebanii, skąd przez boczną furtkę w ogrodzeniu udamy się wszyscy pod pomnik. Po uroczystości o godz. 1230 w kościele parafialnym Św. Stanisława BM odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

8. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu - sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz  nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną  Górę. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia.

9. W czasie wakacji -"Klub Fides" oraz kiosk parafialny są nieczynne. Prasę  katolicką będzie można nabywać w zakrystii. Jest nasza wakacyjna Skałka.

10. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Barbara Ptasińska, lat 83,
† Zbigniew Wicher, lat 70,
† Lidia Kubiak, lat 88,

Wieczny odpoczynek…

 

PostHeaderIcon 17 Niedziela Zwykła - 29-07-2018

1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym by mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.

2. W dzisiejszą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.

3. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- we wtorek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
- w środę, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dra Kościoła,
- w czwartek, obchodzimy, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych i prośmy o nowe powołania do służby Bożej,
- w piątek, obchodzimy I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od godz. 1730,
- w sobotę, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".

5. W sobotę 4 sierpnia, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Może warto przypomnieć, że jest to nabożeństwo, o które dopomina się sama Matka Boża.

6. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 1730 na wymianę tajemnic.

7. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną  Górę. Od dziś na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialnej Księgi Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie.

8. W czasie wakacji - w lipcu i sierpniu - "Klub Fides" oraz kiosk parafialny są nieczynne. Prasę  katolicką będzie można nabywać w zakrystii. Jest wakacyjna Skałka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne czynne jest w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

10. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Marek Iwanowski, lat 59,
† Wanda Derwich, lat 87,
† Teresa Białkowska, lat 89,
† Klara Głowienko, lat 101.

Wieczny odpoczynek…

 

PostHeaderIcon 16 Niedziiela Zwykła - 22-07-2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

3. W okresie wakacyjnym prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedziele, ze względu na urlopy kapłańskie. Spowiadamy w dni powszednie o godz. 700, 800 i 1800.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,
- we wtorek, wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
- w środę, święto św. Jakuba, Apostoła,
- w czwartek, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M. Panny,
- w sobotę, wspomnienie św. Charbela Makhlufa, prezbitera, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. We środę, 25 lipca br., w święto św. Krzysztofa - Patrona kierujących i podróżujących, po Mszy św. o godz. 1800 zostaną poświęcone pojazdy.

6. W sobotę, 28 lipca br. wyruszy na szlak już 36 Piesza Gdańska Pielgrzymka  na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych. W tym roku, jako kierownik pielgrzymki wraz z pielgrzymami, wyruszy ks. Łukasz. Jeśli ktoś nie może pójść, można zapisać się do Grupy Złotej, a idący pielgrzymi zaniosą podane intencje do Czarnej Madonny.  Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.

7. W minioną niedzielę na ocieplenie kościoła i osuszanie fundamentów zebraliśmy 4860 zł. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"

8. Za tydzień po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.

9. W czasie wakacji - w lipcu i sierpniu - "Klub Fides" oraz kiosk parafialny są nieczynne. Prasę  katolicką będzie można nabywać w zakrystii. Jest wakacyjna Skałka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne czynne jest w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

 
Więcej artykułów…